Articol scris

Vizualizări

  • 333 vizualizări

Popularitate

  • 1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele

Bârfa următoare

Bârfa anterioară


ArtBOA

Gavril Marza
Gheorghe Flutur
Ioan Balan
Ioan Nechifor
Ion Lungu
Mirela Adomnicai
Orest Onofrei
Ovidiu Dontu
Varujan Vosganian

Unde o fi Messi? 3

Apr6

Paştele în Bucovina s-a terminat, dar Lionel Messi nu a servit „mesi” pe la Suceviţa sau Moldoviţa. La ora când scriu acest rânduri, Messi tocmai se pregăteşte să intre pe teren în meciul pe care echipa sa, Barcelona, îl susţine în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, împotriva celor de la Arsenal Londra.

Până la urmă preşedintele Consiliului Judeţean Suceava nu a minţit decât pe jumătate. Flutur a spus că pe Messi îl aduce în Bucovina Gică Popescu. E adevărat, fostul căpitan al echipei naţionale a venit în Bucovina cu ocazia Paştelui. Şi nu a stat o zi, ci aproape o săptămână. A venit cu elicopterul şi mă gândesc că pe pilot poate l-o fi chemând Messi, de aici şi confuzia lui Gheorghe Flutur.

Până la urmă cel care a pierdut tot fraierul ăla de Messi e. În loc să se dea accidentat şi să se îndoape cu carne de miel, pască şi ouă roşii, el stă să-şi rupă picioarele pe la Barcelona.

Dar nu-i totul pierdut. Gică Popescu mi-a declarat astăzi că a fost încântat de Bucovina, de casele de aici, de oameni şi de peisaje. Păi după ce o să-i povestească bietului Lionel toate astea, vă daţi seama ca argentinianul va lăsa totul baltă şi se va urca în primul avion spre Suceviţa, via Bucureşti.

Mă grăbesc să-l văd pe adevăratul Messi cum joacă, că de văzut la Suceava cred că o să-l văd la Paşte. Al cailor, desigur.

P.S. Tocmai a început partida şi Messi e titular.

Vezi şi:

  1. Chiar a fost invitat Messi în Bucovina?
  2. Între ofsaid şi cacealma reuşită
  3. Driblat de Messi, îi face ochi dulci lui Cage
  4. De unde ai banii, Bălane?
  5. Întrebări indiscrete cu Gheorghe Flutur

subscribe to comments RSS

Există 3 comentarii

  1. avatarcezar costiug spune:

    parerea mea ca decat sa fi dat patru goluri intr un meci de chl mai bine statea si manca drob si pasca pe la manastirea humorului sau pe altundeva. fraier!

  2. [...] Marele absent de Paste a fost starul de la Barcelona, Messi, care desi a fost asteptat in Bucovina, sucevenii l-au putut vedea doar la TV, unde a umilit Arsenal-ul.  Lipsa fotbalistului a fost remarcata de mai multi oameni, printre care si cei de la sandrinio.ro [...]

  3. avatarcezar costiug spune:

    am stat si m am gandit mai bine. eu cred ca nu a venit deoarece nu si a facut rezervare din timp iar atunci cand s a hotarat, gradul de ocupare al pensiunilor depasise cu mult 100%[dupa anumite informatii} si nu a mai gasit loc.



Părerea ta

* necesare